O czym najczęściej zapominamy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to bardzo duże przedsięwzięcie, którego większość z nas doświadcza zazwyczaj tylko raz w życiu. Inni jednak przeprowadzają się często, zwłaszcza gdy wynajmują mieszkania. Podczas tak złożonego procesu możemy zapomnieć o wielu istotnych rzeczach i nie mówimy tu jedynie o pozostawionych pamiątkach rodzinnych czy zdjęciach. Dochodzą również kwestie formalne, które jeśli nie zostaną uregulowane od razu, mogą potem ciągnąć się za nami przez całe lata.

Zabieramy wszystkie rzeczy

Przed przeprowadzką warto sporządzić listę wszystkich przedmiotów, które posiadamy w domu. Przejść od pokoju do pokoju i skrupulatnie spisać wszystko, co tylko znajduje się przed naszymi oczami. Dzięki temu znacznie zmniejszamy szansę pozostawienia czegoś istotnego. Trzeba wziąć pod uwagę, że sam moment przewozu mebli często łączy się z dużym chaosem, podczas którego nietrudno o zagubienie czegoś, co może być dla nas bardzo istotne. Przypomnijmy sobie o wszystkich skrytkach i schowkach, zawczasu je opróżnijmy. Nie chcielibyśmy, by nowy właściciel znalazł np. nasze bardzo osobiste fotografie sprzed lat.

Pilnujemy kwestii formalnych

Pamiętajmy, że podczas przeprowadzki będziemy musieli przekazać przyszłemu właścicielowi nie tylko samą nieruchomość, ale również wszystkie media. Sprawdźmy więc stany liczników i wpiszmy je do protokołu zdawczo-odbiorczego. Niektóre umowy możemy zawczasu wypowiedzieć, na przykład o dostarczanie internetu i telewizji kablowej. W ten sposób możemy odzyskać zwrot kaucji, np. na wypożyczony od dostawcy router albo dekoder TV. Większość osób po prostu przekazuje trwające umowy nowemu właścicielowi, nie wiedząc że mogą jeszcze odzyskać część środków, wcześniej je wypowiadając.

Comments for this post are closed.