Jakie opakowania są niezbędne podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka może być nieco stresująca, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Do przewożenia spore ilości rzeczy niezbędne będą pojemne i wytrzymałe opakowania. Tym, czego nie może zabraknąć podczas żadnej przeprowadzki, są kartony. Kartony muszą być mocne i sztywne, by można je było ustawiać jeden na drugi bez szkody dla ich zawartości. Przed zapakowaniem przedmiotów w karton trzeba dokładnie podkleić dno kartonu, by ciężkie rzeczy nie wypadły po podniesieniu pudła. Niezbędna będzie więc mocna taśma klejąca: brązowa lub przeźroczysta. Przyda się też rolka folii stretch.

Do pakowania drobnych przedmiotów dobre będą woreczki lub małe pudełka, które potem umieścimy w jednym dużym. Zaopatrzmy się również w wypełnienie, by w kartonach nic się nie przesuwało. Do spakowania pościeli, ubrań lub maskotek można użyć dużych, mocnych worków. Nie będzie to może wyglądać zbyt estetycznie, ale jest tanie i praktyczne. Tekstylia można zapakować w worki próżniowe, dzięki czemu zajmą podczas przeprowadzki znacznie mniej miejsca.

Skąd pozyskać opakowania do przeprowadzki?

Wszystkie potrzebne do przeprowadzki opakowania zakupimy na poczcie albo w sklepach internetowych. Niektóre firmy zajmujące się przeprowadzkami mają w swojej ofercie praktyczne opakowania. Jeśli jednak chcemy trochę zaoszczędzić, to już kilka miesięcy przed terminem przeprowadzki zacznijmy zbierać przydatne rzeczy.

Darmowym i najlepszym źródłem opakowań są sklepy internetowe i stacjonarne. Kartony, w których otrzymujemy produkty zamawiane przez internet, zwykle są solidnie wykonane, czyste i pojemne. Przyda się również zatrzymanie wszelkich wypełniaczy do paczek: folii bąbelkowej, poduszek wypełnionych powietrzem, papierowych wiórków czy wypełniaczy z pociętej tektury. Wszystko to będzie bardzo pomocne przy zabezpieczeniu delikatnych przedmiotów takich jak porcelana, szkło i opakowania z kosmetykami.

Kolejnym pomysłem na pozyskanie opakowań, jest odwiedzenie okolicznych sklepów i poproszenie o zbędne kartony. Niektóre sklepy same wystawiają nadmiar opakowań, by klienci mogli zabrać w nich zakupy. Inne chętnie oddają to, co zalega im na zapleczach. Do pakowania wykorzystajmy też walizki, które mamy w domu i wszelkie pojemniki jak kosze lub pudła na zabawki.

Comments for this post are closed.